403 Forbidden

Forbidden

You don't have permission to access /home.bak/logs/tent.php on this server.


Apache/2.2.15 (CentOS) Server at www.bcraw.com Port 80

Kabat Nikola

{tab=Apel}


Nikola Kabat ur. 01.03.2006 roku choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA 2). 

 

Nikolka to radosna i pogodna dziewczynka, która niestety została bardzo doświadczona przez los, gdyż jest chora na nieuleczalną, postępującą chorobę rdzeniowego zaniku mięśni (w skrócie SMA).

Nikolki na dzień dzisiejszy nie można wyleczyć a my wiemy, że jej życie w dużej mierze zależy od jakości układu oddechowego, do którego niewydolności prowadzi postępująca choroba. Nikolka zapewne nie rozumie jeszcze co jej jest, nie zdaje sobie sprawy, że przez cały czas jest i najprawdopodobniej będzie uzależniona od opieki rodziny, a w dorosłym życiu prawdopodobnie od osób zupełnie jej obcych. Na pewno jednak czuje, że jest słabsza od rówieśników, że nie wszystko jest tak, jak być powinno, bo nie chodzi sama a nawet siedzenie sprawia jej problemy. Nikoli nie można wyleczyć, ani na dzień dzisiejszy sprawić by chodziła na własnych nogach, można jedynie uczynić naprawdę wiele, aby choć trochę mniej cierpiała i by, choć w niewielkim stopniu była samodzielna i czuła się bezpiecznie. Do tego jednak niezbędna jest intensywna rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt medyczny, który na co dzień otacza wszystkie dzieci z tą chorobą. Domowe ambulatorium składające się między innymi z ssaków, pulsoksymetru ambu, bap, koncentratora tlenu, koflatora (asytora kaszlu) i respiratora zapewni nam możliwość szybkiej reakcji w sytuacjach kryzysowych i na bieżąco będziemy mogli diagnozować stan zdrowia Nikolki. Nikolka już dzisiaj potrzebuje takiego ambulatorium. Wymaga tez intensywnej rehabilitacji ruchowej, która wspomagają jej rozwój oraz zabezpieczają sprawność układu oddechowego.Dużą szansą na poprawę stanu zdrowia naszej córeczki jest też delfinoterapia (więcej o tej metodzie leczenia piszemy w zakładce „Delfiny”).

Gdybyśmy tylko posiadali taką moc podarowalibyśmy naszej córeczce rzecz najcenniejszą – zdrowie i normalne życie, uśmiech każdego dnia i beztroskie dzieciństwo, lecz mocy takiej nie mamy. Gdybyśmy tylko mogli marzylibyśmy o tym samym, o czym marzą rodzice rówieśników Nikolki a nasze życie nie  byłoby wypełnione wielką troską o zdrowie, bezpieczeństwo i przyszłość córeczki. Patrzymy na naszą córkę, jesteśmy z niej bardzo dumni, że jest tak dzielna i pomimo wszystko radosna, każdego dnia wierzymy, że Nikolka w miarę możliwości usamodzielni się a my będziemy mogli sprawić, iż nie będzie cierpieć. Gdyby  to tylko od nas zależało….nie byłoby pewnie tej strony. Lecz nasza bezgraniczna miłość nie sprawi, że Nikolka będzie mogła żyć bez wszystkich potrzebnych jej urządzeń medycznych ratujących i podtrzymujących jej życie, rehabilitacji - do tego potrzebni są nam ludzie, którzy pomogą naszej kochanej Nikolce.

Proszę przeczytajcie zakładkę JAK POMÓC.

Każda najmniejsza pomoc jest dla Nikolki bezcenna. 

„Można dać bardzo dużo i serce zranić, a można dać bardzo malutko i serce rozradować, jak gdyby skrzydła przypiąć do ramion” (ks. Kardynał Stefan Wyszyński)


{tab=Jak Pomóc}

W związku z chorobą Nikolki nasza sytuacja finansowa drastycznie pogorszyła się a potrzeby finansowe przekroczyły nasze możliwości.

 

Na koncie Nikolki zbieramy pieniądze na najważniejsze w tym momencie potrzeby: delfinoterapie (koszt 7 dniowego turnusu to ok. 20 tyś. zł), respirator (ok.50 tyś. zł), koflator-asytor kaszlu (ok. 40 tyś. zł), bap, ssak, pulsoksymetr, ambu, koncentrator tlenu (każda z tych rzeczy to koszt ok. 5-7 tyś. zł), rehabilitację (kilka razy w tygodniu).

 

Ogromne sumy, od których zależy życie naszego dziecka. Wierzymy jednak, że dzięki pomocy innych ludzi uda nam się!

 

Pieniądze na leczenie Nikoli można wpłacać:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą
PEKAO S.A. I O/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: "darowizna na pomoc i ochronę zdrowia Kabat Nikola - 7204"


{tab=Więcej...}

Więcej Informacji: http://www.nikolakabat.pl/

 

{tab=Aukcje}

Aukcje dla Nikolki

{tab=Pilny apel...}

 


{/tabs}  

Wesprzyj nas

Akcje Ludzi Serca

 

 

Odwiedziło nas

1156369
Dzisiaj
Wszystkie
33
1156369

Your IP: 54.196.62.132
Server Time: 2014-10-23 00:36:54